Будинок для людей похилого віку у Харкові

Норма пульсу у людини похилого віку

Відхилення від норми у частоті серцевих скорочень можуть свідчити про наявність серцево-судинних захворювань. У разі людей похилого віку регулярний вимір пульсу рекомендується для своєчасного виявлення аномалій і запобігання серйозним ускладненням.

Частота серцевих скорочень у людей похилого віку залежить від різних факторів, включаючи загальний стан здоров'я, стать, рівень фізичної активності, гормональний фон, стресові ситуації, харчування та наявність шкідливих звичок. Звичайний діапазон пульсації для дорослих становить від 60 до 100 ударів за хвилину. У жінок пульс б'ється частіше, ймовірно через менший розмір серця в порівнянні з чоловіками. У чоловіків серце має більший об'єм, важче і воно б'ється повільніше через більший викид крові при кожному скороченні.

Норма пульсу у літньої людиниЯк правильно виміряти пульс людині похилого віку?

Коли ритм серця збільшується до 100 ударів на хвилину і вище, цей стан називається тахікардією. Такий стан часто супроводжується зниженням артеріального тиску. Критичне значення життя літнього людини становить 130-150 ударів на хвилину. Це може призвести до серцевої недостатності, серйозної аритмії, інфаркту, інсульту, тромбоемболії, гіпертонічному кризу, кардіогенного шоку, гострого порушення мозкового кровопостачання.

Перша допомога при підвищеному тиску у похилого віку

Для того щоб знизити тиск у літньої людини рекомендується виконувати глибокі і рівні вдихи, приймати горизонтальне положення, звільнити грудну клітину від одягу, що стискує. Голову слід трохи підняти. Щоб полегшити напад, корисно випити склянку холодної води маленькими ковтками. Також можна прикласти прохолодний компрес на лоб та віскі, змочивши рушник у холодній воді. Не рекомендується знижувати частоту пульсу чаєм, масажем шиї та потилиці.

Що робити, коли низький пульс у людини похилого віку?

Коли частота серцевих скорочень падає нижче 60, цей стан називається брадикардією. Небезпечна для життя форма проявляється при 30-40 ударах за хвилину. Через уповільнену роботу серця організм не отримує достатньої кількості кисню. Брадикардія у похилого віку може викликати різке підвищення артеріального тиску, інфаркт міокарда, виснаження та подальший розрив стінки серця, а також розвиток ішемічної хвороби, вад серця і навіть раптової зупинки серця. У малорухливих людей похилого віку із серйозними захворюваннями симптоми брадикардії часто проявляються на тлі голодування. Рідкісне серцебиття також може бути викликане надлишком калію, який може виникнути при нирковій недостатності, неконтрольованому прийомі біодобавок або передозуванні препаратів групи мінералокортикоїдів.

Надання першої допомоги при низькому пульсі у літніх людей

У разі низького пульсу у похилого віку в першу чергу необхідно викликати швидку допомогу. При значному уповільненні серцевого ритму важливо забезпечити літній людині спокій, забезпечити доступ до свіжого повітря і покласти його, піднявши ноги. Можна запропонувати міцний теплий чай і виконати масаж мочок вух, кистей рук і рук у напрямку до плечей. Лікарі проведуть необхідні реанімаційні заходи, після чого буде визначено подальше лікування. Найчастіше встановлення кардіостимулятора є єдиним ефективним методом лікування. Навіть у літньому віці це може значно продовжити життя.

Важливо регулярно проходити огляди кардіолога, щоб своєчасно виявляти патологічні стани. Також важливо стежити, щоб ваш літній родич регулярно приймав призначені лікарем ліки.

Вимірювання пульсу у людей похилого віку є дуже важливим методом контролю за серцево-судинною системою. Для людей похилого віку це особливо актуально, оскільки вони більш схильні до ризику інсультів та інфарктів. Важливо швидко реагувати у разі нападу. Це може бути складно, якщо людина знаходиться вдома сама.

Спеціалізований приватний пансіонат для людей похилого віку у Харкові може забезпечити необхідний догляд, лікування та дотримання режиму дня. Кваліфікований персонал стежить за станом наших постояльців, контролює прийом ліків та дотримання режиму. Ми завжди готові надати допомогу за необхідності. У приватному будинку для літніх людей з проблемами серця та тиском організовано спеціальне харчування та щоденні прогулянки на свіжому повітрі у супроводі персоналу.

 

Вас можливо зацікавить:  Догляд за літніми з запорами / Вправи для літніх: навіщо потрібні і як правильно виконувати / Дім для людей похилого віку для Інвалідів-візочників / Вплив масажу на літніх: важливість, особливості, обмеження

 

Останні статті

Будинок для людей похилого віку для Інвалідів-візочників

Число людей з обмеженою рухливістю, на жаль, продовжує зростати з...

Догляд за лежачими хворими у Харкові

Догляд за лежачими хворими — це складне й відповідальне завдання, яке потребує особливої ​​уваги та...

Хоспіс для онкохворих у Харкові

Людині з онкологічним діагнозом потрібна не лише кваліфікована...

Контакти

  • Харків, вул. Золочівська, 28 оф. 151

  • Прийом: с 9:00 - 18:00

  • Графік роботи: с 8.00 - 21.00

  • 066-763-42-53

    098-466-96-91